ONLINE DERSLER
Anasayfa / 5.SINIF / UNIT 6 - MOVIES / 5.Sınıf 6.Ünite Movies Kelimeler (Word List)

5.Sınıf 6.Ünite Movies Kelimeler (Word List)

5.Sınıf 6.Ünite Movies Vocabulary

5. sınıf İngilizce ders kitabında 6.ünitede Movies konu başlığı altında yer alan tüm kelimelerin okunuşları ve Türkçeleri aşağıda verilmiştir.

   KELİME    OKUNUŞU    ANLAMI
Boring boring sıkıcı
Cartoon kartuun çizgi film, karikatür
Comedy kamıdiy komedi
Documentary dakimentri belgesel
Enjoyable injoyibıl eğlenceli
Entertaining entırteyning eğlendirici
Event ivent olay
Exciting ikszading heyecan verici
Fascinating feasineyding büyüleyici
Horror Film horır fiylm korku filmi
Interesting intıresting ilginç
Musical miyüzikıl müzikal
Pleasant plezınt hoş
Romance romens romantizm, aşk hikayesi
Scary skeriy korkutucu
Series siriys dizi
Vampire vempayır vampir

 

5.Sınıf 6.Ünite Movies Vocabulary http://www.youtube.com/watch?v=Ot3YgayzySI&feature=youtu.be 5. sınıf İngilizce ders kitabında 6.ünitede Movies konu başlığı altında yer alan tüm kelimelerin okunuşları ve Türkçeleri aşağıda verilmiştir.    KELİME    OKUNUŞU    ANLAMI Boring boring sıkıcı Cartoon kartuun çizgi film, karikatür Comedy kamıdiy komedi Documentary dakimentri belgesel Enjoyable injoyibıl eğlenceli Entertaining entırteyning eğlendirici Event ivent olay Exciting ikszading heyecan verici Fascinating feasineyding büyüleyici Horror Film horır fiylm korku filmi Interesting intıresting ilginç Musical miyüzikıl müzikal Pleasant plezınt hoş Romance romens romantizm, aşk hikayesi Scary skeriy korkutucu Series siriys dizi Vampire vempayır vampir  

Genel Bakış

0

Ortalama Puan

Özet : Dersimizi Nasıl Buldunuz?

Kullanıcı Oylaması: 3.33 ( 468 oy)

Hakkında Ender Hoca

28 yorum

 1. bence çok yararlı sağolun…

 2. Sevgili Sena bu kelimeler müfredatta yer alan kelime listesi. Her ünite için öğrenciden öğrenmesi istenilen kelimeler. Biz ekstra olarak kelime ekleyip çıkarmıyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda konu anlatımı videolarımız ve test çalışmalarımız bittikten sonra daha geniş kapsamlı kelime çalışması videoları çekmeyi planlıyorum.

 3. biraz daha zor olsaydı keşke

 4. çok teşekkürler aradığımı hep burada buluyorum

 5. nazar💜 yusuf baştuğ

  Cok tesekkur ederim cicim 😈😈😈😈

 6. Mynemis cetrin ha ha . like ingiliş…….

 7. Ben bir ingilizce öğretmeni olarak, bunların yanlış olduğunu söylüyorum. Eğer ingilizce öğretmeni olduğuma inanmıyorsanız, araştırın. Buhara Ortaokulunda çalışıyorum. Hiçbiri yeni müfredata uygun değil. Bu yüzden ceza yiyebilirsiniz. Sizi uyarmak istedim.

  • Sayın hocam, geçen yıl hazırlanan bir video olduğunu youtube videosu tarihinden anlayabilirsiniz. Olası değişikliklerde yeni videolar hazırlayıp gereken değişimleri yapıyorum. Bu sene kendi okulumda tüm 8.sınıfları ben aldığım için 5. sınıflara girmek kısmet olmadı. Değişiklik olduğunu sizden duydum. Gerekirse değiştirilir problem değil ancak tutumunuz çok enteresan gerçekten. Kaç yıllık öğretmensiniz bilmiyorum ama ben şahsen 12.yılımdayım Milli Eğitimde. O yüzden kendi sitemde bazı şeylere müsaade etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Yapıcı eleştirilere her zaman açığım kaygınız olmasın. Ama her şeyden önce emeğe saygı lütfen. Ceza konusuna gelince kimden, ne sebeple ceza yiyeceğimide açıklarsanız daha aydınlatıcı olacaktır. Ben öğretmen evinde okey oynamak yerine çocuklarımızın faydalanacağı videolar oluşturuyorum onca işimin arasında. Ücretsiz online dersler verdiğim yüzlerce öğrencim var. Her video her zaman güncel olmayabilir. En kötü ihtimalle çocuk bir kaç kelime öğrenecektir. Kimseyi kırmak istemem ancak tutumunuzdan hoşlanmadığımı biliniz.

 8. İsıme yaradı teşekürler

 9. İsıme yaradı teşekürler bu site süperrrr

 10. sınavdan100alıverdim

 11. güzel begendim bizimle degilsin saka superrrr

 12. ☺😊🙋🙋👍👉👌👌

 13. bayıldım Makbule Tok Hanımın dedikleri doğru değil 2016-2017 eğitim öğretim yılında hepsini öğrendik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.